Projelerimiz

Rehberlik Çalışmaları

  • İlimizdeki yaklaşık 100 bin anne, baba ve öğrencimize kişisel gelişimleri ve moral motivasyonu sağlamak amacı ile aşağıdaki konular başlığında rehberlik hizmetleri verilmektedir. Bu eğitimler ülkemizin önde gelen uzmanları, ( Süleyman Beledioğlu, Cihat Şener, Canten Kaya ) üniversiteleri (Bahçeşehir Üniversitesi , Arel Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi), Verimlilik Merkezi (Milli Prodüktive Merkezi) ve ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşları ( İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Çevre Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü vb.) ile yapılmaktadır. Projemiz üç yıl süreyle devam edecektir.
  • 150.000 insert, 50.000 kitap basımının ve dağıtımının yapılması ile beraber ilimizde bulunan her okulda en az bir seminer ve Belediye Kültür Sarayı’nda öğrenci, öğretmen ve velilerimize bilgilendirme seminerleri düzenli olarak eğitim öğretim yılı başından itibaren yapılmaktadır.
  • Vakıf başkanımız Sayın Gülsüm GÜRAL ve Sayın Nafi GÜRAL tarafından öğrencilerimizin buluştuğu konferanslar ve yemekli toplantılar düzenlenmektedir. Okullarımıza düzenli olarak ziyaretler yapılmaktadır.