Basında Biz

Nafi Güral Eğitim Vakfından ‘Proje Yazma” Semineri

Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan proje ile Boğaziçi Çözüm Dergisi Derhanesinde proje yazma ve mantıksal çerçeve yaklaşımı ile ilgili eğitim semineri düzenleniyor.

Merkezi Kütahya’da bulunan ve Afyon, Uşak ve Manisa illerini de kapsayan Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Teknik Destek Programı kapsamında Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında Boğaziçi Çözüm Dergisi Derhanesinde proje yazma ve mantıksal çerçeve yaklaşımı ile ilgili eğitim semineri düzenleniyor. Proje yazma seminerinin Zafer Kalkınma Ajansı, Kütahya Çözüm Dergisi Dershaneleri ve Nafi Güral Eğitim Vakfı işbirliği ile düzenlenen bir organizasyon olduğunu bildiren Vakıf Müdürü Mehmet Düver, “Sivil Toplum Kuruluşlarının örgütsel kapasitelerinin artırılması ve karar alma mekanizmalarında daha etkin yer alabilmesi için faaliyetlerini destekleyecek kaynaklara ihtiyacı bulunmaktadır. Bu kaynaklar, işbirliklerinin geliştirilmesini, faaliyet ürün ve sonuçların daha geniş çevrelere ulaşmasını sağlayacaktır. Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA), Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Bölgesel Kalkınma Ajansları ve Avrupa Komisyonunun kaynaklarından yararlanmak için proje yazma ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı (AB tarafından kabul görmüş Proje Döngüsü Yönetimi prensiplerine uygun oluşturulması) becerilerinin arttırılması gerekmektedir” dedi.

Düver, “Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı 2010 yılı 2. Dönem kapsamında Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan proje kapsamında 7-11 Şubat 2011 tarihleri arasında Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershaneleri Proje Yazma ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı ile ilgili eğitim düzenlenmektedir. Aktan Danışmanlık Ltd. Şti. uzman Nilüfer Arıak tarafından verilecek eğitime 35 katılımcı katılacak. Eğitim sonunda katılımcılara sertifika verilecektir” diye konuştu.

Nafi Güral Eğitim Vakfı Genel Müdürü Mehmet Düver son olarak da projeye destek veren Zafer Kalkınma Ajansına ve diğer proje katılımcıları ile Boğaziçi Çözüm Dergisi Dershanelerine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Yapılan açıklamaların ardından seminer katılımcılarına uzman Nilüfer Arıak tarafından konuya ilişkin bilgiler verildi.

Comments are closed.