Basında Biz

Her Kitap Bir Dünya

Her Okul Bir Dünya Her Okul Bir Dünya Her Okul Bir Dünya Her Okul Bir Dünya Her Okul Bir Dünya 2640_5

Nafi Güral Eğitim Vakfı tarafından, 104 okulumuzun kitaplık ve kütüphanesini zenginleştirmek için alınan kitaplar Okul Müdürlerine teslim edildi.
İlimizde eğitim öğretim gören öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve 104 okulumuzun kitaplık ve kütüphanesini zenginleştirmek amacıyla Kütahya Porselen ve Nafi Güral Eğitim Vakfının katkılarıyla, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Her Okula Bir Dünya” projesi kapsamında alınan kitaplar Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral tarafından okul müdürlerine teslim edildi.
Kütahya’mızın Milli Eğitimine her alanda büyük katkıları olan çok değerli Güral ailesine ve onları temsilen de TSO Başkanı Nafi Güral ile eşlerine şükranlarını ifade eden Vali Kocatepe; “Bugüne kadar hem yaptırdıkları okullarla, hem Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize verdikleri burslarla, Yetiştirme Yurdundaki çocuklarımızın Bilgisayar ihtiyacına kadar her konuda bizlere destek oldular. Halende destek olmaya devam ediyorlar. Kurdukları Vakıfla da bu desteğin bundan sonra kurumsal olarak devam edeceği konusunda da adım attılar. Bu güzel örneğin ilimizde ve ilçelerimizde yaygınlaşmasını ve örnek olmasını temenni ediyorum. Ben kendilerine ve Güral ailesine sağlık, mutluluk ve başarılarının daim, kazançlarının bol olması temennisiyle teşekkür ediyorum” dedi.
Kendilerinin sabah Nafi Güral Fen Lisesini ziyaret ettiklerini ve eşi Gülsüm Güral’ın öğretmenlere “Sizden beklentimiz sadece müfredatın öğretilmesi değil, bu çocukların sosyal anlamda da gelişmesini sağlayacak özel bilgileri de sizlerden bekliyoruz” dediğini ifade eden Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral; “Bundan şu sonuç çıkar. Yani öğretmenlerimiz sadece müfredat öğretmekle kalmayacaklar, çocukların bütün ihtiyaçlarıyla ilgilenmek durumunda oldukları gibi onların sosyal hayata da katılımı konusunda ayrıca eğitim verecekler. Bu nedenle öğretmenlerimizin görevi son derece ağır, bu ağır görevlerini ifası konusunda bizler onlara destek olabiliyorsak, bu onların gayretlerinin başarıya ulaşması konusunda minicik bir katkıdır. Ama bu minicik katkıların çoğalmasıyla da öğretmenlerimiz daha rahat edecekler” dedi.
Sizlerin yetiştirdiği gençler Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek olan insanlar diyen Güral; “Yani yarın bizi yönetecek insanlar. Bu nedenle onların mükemmel yetiştirilmesi konusunda bize ne görevler düşerse, hangi konularda bizim hizmet etmemiz gerekirse, bizi bilgilendirip yönlendirirseniz, biz bunları yerine getirmeye çalışırız. Biz Vakıf bünyesinde daha kurumsal yapı oluşturalım, kişiye bağlı değil de kurumsal özelliği sebebiyle kalıcı hizmetler verebilelim diye bu vakfımızı kurduk. Vakfımızın sürekli geliri de olacaktır. Dolayısıyla hizmetlerimiz ile ilgili olarak bizden sıkıntı olacağını sanmıyorum. Bütün mesele sizlerden gelecek doğru ve sağlıklı taleplerin bize iletilmesiyle biz bunları yapacağız” dedi.
Vali Şükrü Kocatepe’nin Kütahya ya gelmesiyle eğitim konusunda kaydettiğimiz aşamaları görmemiz lazım diyen Nafi Güral “Demek ki bir insan, bir kişi, düşünce, fikir, yönlendirme ve tabii ki gayretleriyle birçok şeyi değiştirebiliyor. Bu nedenle Vali beye ben teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve eşi Gülsüm Güral, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya ve bazı okul müdürleri katıldı.

Comments are closed.